Συνολικές προβολές σελίδας

Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2012

Η Ένωση «άλωσε» 3-0 τη Θήβα

Ρεπορτάζ: Μηνάς Παπαθωμάς
Σε μεγάλη μέρα η Ένωση πέρασε σαν σίφουνας από τη Θήβα συντρίβοντας την τοπική ομάδα με το επιβλητικό 3-0 και πιστοποίησε απόλυτα ότι είναι το μεγάλο και αδιαφιλονίκητο φαβορί για την επάνοδο στη Δ’ Εθνική.
 Η ομάδα των Άσπρων Σπιτιών – Αντίκυρας ήταν εμφανώς καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.
 Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν αλλά δεν τα κατάφεραν να αντέξουν στην πίεση και τις απαιτήσεις του αγώνα.
 Οι φιλοξενούμενοι έφθασαν δίκαια στη μεγάλη νίκη.
  Τρία λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού ο Χάρης καφετζόπουλος αντίκρυσε την κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη).
Φάσεις & Γκολ
11’* Δυνατό σουτ του Λουκά Γιαχρίτση μόλις άουτ.
13’* Σουτ του Τσέλου μόλις άουτ.
26’* Ο Λουκάς Γιαχρίτσης κάνει το ψηλοκρεμαστό σουτ αλλά δεν ξεγελιέται ο Λυμπερίου και αποκρούει με υπερένταση τη μπάλα.
34’* Ο Λουκάς Γιαχρίτσης με σουτ στέλνει τη μπάλα να περάσει σύρριζα άουτ από το δεξί δοκάρι. 43’* Ο Παπαϊωάννου βγάζει τον Γκαράνη σε θέση βολής αλλά το πλασέ του τελευταίου περνάει μόλις άουτ.
46’* Ο Καφετζόπουλος σε θέση βολής κάνει το πλασέ αλλά πάνω στην γραμμή αποκρούουν οι αμυντικοί.
48’* Ο Λουκάς Γιαχρίτσης δίνει ασίστ στον Πολυτάρχου και αυτός με εκπληκτικό σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Λυμπερίου ανοίγοντας έτσι το σκορ (0-1).
56’* Δυνατό σουτ του Κοντογόνη αλλά ο Λυμπερίου αποκρούει τη μπάλα.
73’* Ο Γκαράνης εκτελεί φάουλ αλλά η μπάλα περνάει μόλις άουτ.
77’* Ο Λυμπερίου ανατρέπει τον Χρήστο Πλακίδα. Το αναμφισβήτητο πέναλτι εκτελεί εύστοχα ο ίδιος που το κέρδισε και κάνει το 0-2.
79’* Ο Κοντογόνης βρίσκει τον Χρήστο Πλακίδα και αυτός κάνει το 0-3’πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ.
 90’* Ο Τσακανίκας κάνειτο σουτ αλλά η μπάλα περνάει άουτ.
 Θήβα: Λυμπερίου‚ Ρουπάκας‚ Χρήστου‚ Παναούλης‚ Τσακανίκας‚ Χρυσικός (58’* Αγοραστός)‚ Γκαράνης (82’* Μιχαλάς)‚ Τσέλος‚ Παπαϊωάννου‚ Ανυφαντής‚ Γιοβανάκης (68’* Παπαναστασίου).
 Ένωση: Γκουλής‚ Σαρίογλου (59’* Καντό)‚ Κόλλιας‚ Καραμπέτσος Δ.‚ Γιαχρίτσης Γ.‚ Παπαδήμος‚ Πολυτάρχου ‚( 59’* Πλακίδας Χ.)‚ Γιαχρίτσης Λ.‚ Μάριος Πλακίδας‚ Κοντογόνης (76’* Παπαλίτσας)‚ Καφετζόπουλος. http://stereasports.com