Συνολικές προβολές σελίδας

Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2011

ΠΗΓΑΣΟΣ ΕΝΩΣΗ 0-3 για το κύπελλο

Άνετη επικράτηση για την ΕΝΩΣΗ το Σάββατο στο γήπεδο της Αγίας Άννας με τον τοπικό ΠΗΓΑΣΟ με 0-3 για την δεύτερη φάση του κυπέλλου Βοιωτίας. Χωρίς να απειληθεί η εστία του Γκουλή, η ΕΝΩΣΗ είχε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα πήρε τη νίκη και το εισιτήριο για την επόμενη φάση της διοργάνωσης. Δύο φορές οι ποδοσφαιριστές της σημάδεψαν τα δοκάρια της γηπεδούχου, στο 13’ με τον Κοντογόνη και στο 31’ σε σουτ του Πολυτάρχου. Νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 15’ ο Χρήστος Πλακίδας άνοιξε το σκορ με προσωπική ενέργεια για να διπλασιάσει τα τέρματα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου με πέναλτι ο Κοντογόνης. Το δεύτερο μισό ήταν ένας συνεχείς μονόλογος για την ΕΝΩΣΗ έχοντας πολλές χαμένες ευκαιρίες να ανεβάσει το σκορ, με ποιο σημαντικές εκείνες των Τζίγκα και Πλακίδα. Το τρίτο τέρμα του Τζίγκα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ήταν και το τελικό αποτέλεσμα επισφραγίζοντας μια καλή εμφάνιση και δίκαιη επικράτηση. Στο 82’ ο Τερματοφύλακας Παλαιολόγος αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και αποχώρησε από τον αγώνα.