Συνολικές προβολές σελίδας

Τρίτη 17 Μαΐου 2016

ΕΠΙΤΥΧΙΩΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!! Χρυσό μετάλλιο και τρίτη θέση η Σοφία Μπαλάκα.

Μετά την προηγούμενη μεγάλη επιτυχία του Απριλίου στο Σχηματάρι, όπου η Σοφία κατέκτησε την πρώτη θέση της γενικής κατάταξης στο διασυλλογικό πρωτάθλημα πολυάθλων α΄φάσης, το Σάββατο 14 Μαΐου που διεξήχθη στη Χαλκίδα, στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα πολυάθλου Παγκορασίδων Β', β΄φάσης πρόσθεσε άλλο ένα μετάλλιο στη συλλογή της.
 Στο μπαλάκι με επίδοση 49,20μ κατέκτησε την πρώτη θέση και ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλοπάτι του βάθρου. Στο αγώνισμα των 60μ τερμάτισε 5η με χρόνο 8,6' και στο άλμα σε μήκος με επίδοση 4,15μ κατέλαβε την 8η θέση. Με 215 βαθμούς κατέλαβε στην τρίτη θέση της γενικής κατάταξης(επί συνόλου 57 αθλητριών).

Η Λέκκα Βαρβάρα της Νεάπολης Χαλκίδος με 225 βαθμούς κατετάγη πρώτη και η Μπερτσίμα Κωνσταντίνα με 218 βαθμούς την ακολούθησε στην δεύτερη θέση.
 Το βάπτισμα του πυρός, μετά από ελάχιστες προπονήσεις πήρε η Μαλίκη Ραφαέλα με 191 βαθμούς κατέλαβε την 7η θέση, η Μίχου Κωνσταντίνα με 128 την 37η θέση και η Λύτρα Ασημίνα-Κυριακή με 62 βαθμούς την 55η θέση.
Ο Δημάκης Ιάσωνας - Ευστάθιος κατετάγη 27ος με 65 βαθμούς στους παμπαίδες.
 Ο ΑΚΟΛ (συμμετείχε στην διοργάνωση αυτή με δέκα αθλήτριες και εννέα αθλητές), πραγματοποίησε αξιοπρεπή εμφάνιση.
Η Αντικυραία αθλήτρια Μπαλάκα Σοφία που αγωνίζεται στον ΑΚΟΛ με τις συνεχείς επιτυχίες της τιμά την πόλη μας.
Μπράβο στα παιδιά και τον προπονητή κ. Λουκά Μαργαρίτη.