Συνολικές προβολές σελίδας

Δευτέρα 24 Μαρτίου 2014

Αμβρυσσέας – Ένωση 1-2

Η Ένωση διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τον Παρνασσό και όπως δείχνουν τα πράγματα πάμε σε ένα εντυπωσιακό φινάλε πέντε αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.
Η Ένωση προηγήθηκε στο 30* 0-1 με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Γιάννη Καραμπέτσου. Τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα ο πρώην παίκτης της Ένωσης, Χρήστος Πλακίδας παρ” ολίγον να της «θάψει» τα όνειρα της ανόδου αφού πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τον Αμβρυσσέα «παγώνοντας» έτσι τους πρώην συμπαίκτες του που δεν ήθελαν να το πιστέψουν. Ο Παναγιώτης Κοντογόνης που είχε περάσει στο 65* ως αλλαγή στη θέση του Πολυτάρχου, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε γκολ χαρίζοντας τη νίκη στην Ένωση με 2-1.

Διαιτητής: Φλώτσιος Θ. Βοηθοί: Σέμος Α. – Καραγιάννης
 Αμβρυσσέας: Σταθάς, Κουσκούκης, Σαββίδης, Μπούρας, Νικολάου, Καστρίτης Π., , Μπαλντάς, Πλακίδας Χ. (88* Κουτριάρης), Φιλίππου, Μανόπουλος, Σφουντούρης Γ.
Ένωση: Δημητράς Χ., Κόλλιας, Κάκκος, Καραμπέτσος Ι., Καραμπέτσος Δ., Καλύβας, Πολυτάρχος (65* Κοντογόνης Π.), Γιαχρίτσης Λ. (75* Ζώνας), Ιωάννου Γ., Πλακίδας Μ., Παπαλίτσας.

20 γκολ: Πλακίδας Μ. (Ένωση),
19 γκολ: Πλακίδας Χ. (Ένωση, Αμβρυσσέας).
14 γκολ: Βυλλιώτης (Θήβα), Καρακατσάνης (Παρνασσός),
13 γκολ: Ανυφαντής (Θήβα).
12 γκολ: Σύρμος (Κόκκινο), Κουκούλας (Κιθαιρώνας), Πολυτάρχος (Ένωση).
11 γκολ: Δούρος (Κιθαιρώνας), Βιέννας (ΠΑΟΚ),
 9 γκολ: Τσοπανέλης (Θήβα), Γκικόπουλος (Ορχομενός), Θεοδωρακάκος (Αναγέννηση), Πλάκου (Κιθαιρώνας).
8 γκολ: Μπινιάκος (Αναγέννηση), Αλεξάκης (Δόξα), Παπαχαραλάμπους Ι. (Ορχομενός), Κώνστας (Δήλεσι).
7 γκολ: Τζίκας (Παρνασσός), Μαντουλίδης (Νίκη), Ζαφειρόπουλος (Δήλεσι), Μπάρκογλου (Πλαταιές), Σένκα (Ορχομενός).
6 γκολ: Στάθης (Επαμεινώνδας), Βασιλάκης (Κόκκινο), Γκίκας (Πλαταιές), Σφουντούρης Γ. (Αμβρυσσέας), Κουτσοδήμος (Δάφνη), Κόκα (Νίκη), Παπασταύρου (Ορχομενός),