Συνολικές προβολές σελίδας

Δευτέρα 29 Αυγούστου 2011

Φιλική πεντάρα η ΕΝΩΣΗ

Στον επαναληπτικό φιλικό αγώνα με τα Καμένα Βούρλα, στο γήπεδο των Άσπρων Σπιτιών, παρουσία 150 περίπου φιλάθλων, η ομάδα του Δημήτρη Πούλου επικράτησε με 5-1. Μετά την ήττα από τα Λουκίσσια με το ίδιο σκορ (5-1) την περασμένη Κυριακή η ΕΝΩΣΗ ξέσπασε στα Καμένα Βούρλα. Με δύο γκόλ στο πρώτο τέταρτο του αγώνα, με σκόρερ τον Λουκά Νικολάου και τον Αντώνη Παπαδήμα η ΕΝΩΣΗ έδειξε γρήγορα τις προθέσεις της.
Στο 25’ λόγω τραυματισμού έχασε τον Κουτρούμπα τον οποίο αντικατάστησε ο Ιωάννου. Το σκορ διπλασιάστηκε στο ημίχρονο 4-0, πάλι με τον Νικολάου στο 30’ και τον Μάριο Πλακίδα στο 43’. Χωρίς να χάσει τον αρχικό ρυθμό της, έχοντας συνεχώς τον έλεγχο του αγώνα, πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό της επανάληψης ο Λιάκος έκανε το 5-0. Με αρκετές αλλαγές στη συνέχεια, (ο Δημήτρης Πούλος χρησιμοποίησε όλους τους ποδοσφαιριστές του), η ομάδα όπως ήταν φυσικό ¨έπεσε¨ και ο Καλέργης μείωσε για τα Καμένα Βούρλα στο 67’ σε 5-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κώστας Βασιλιάς με βοηθούς τους, Γ. Κεφαλά και Γ. Αντωνιάδη. Με την ΕΝΩΣΗ αγωνίστηκαν οι: Xρόνης (46’ Γκουλής), κουτρούμπας (25΄Ιωάννου) (75΄σταμούλης), Γ. Γιαχρίτσης, Παπαδήμας (Κόλλιας), Καφετζόπουλος (70’ Παπαχαραλάμπους), Λ. Γιαχρίτσης, Πολυτάρχου (46’ Λιάκος), Μ. πλακίδας (50’ Τσίγκας), Νικολάου (75΄ παναγιώτου), Κοντογόνης, Χ. Πλακίδας.