Συνολικές προβολές σελίδας

Δευτέρα 4 Απριλίου 2016

Μεγάλη διάκριση της αθλήτριας του στίβου Μπαλάκα Σοφίας στο πολύαθλο παγκορασίδων.

Το Σάββατο 2 Απριλίου πραγματοποιήθηκε στο Εθνικό Στάδιο Σχηματαρίου το διασυλλογικό πρωτάθλημα πολυάθλων ππβ-πκβ των περιοχών Εύβοιας και Βοιωτίας.
Ο ΑΚΟΛ (συμμετείχε στην διοργάνωση αυτή με δέκα αθλητές και εννέα αθλήτριες), πραγματοποίησε σπουδαία και αξιοπρεπή εμφάνιση.
Η Αντικυραία αθλήτρια Μπαλάκα Σοφία που αγωνίζεται στον ΑΚΟΛ κατέκτησε την πρώτη θέση (επί συνόλου 57 αθλητριών) της γενικής κατάταξης πολυάθλου παγκορασίδων Β' με 250 βαθμούς. Τη δεύτερη θέση κατέλαβε η Βογγέλη Χριστιάνα του Ερμή Σχηματαρίου με 220 βαθμούς και την τρίτη θέση η Ντεγιάννη Χαρίκλεια της Νεάπολης Χαλκίδος με 215 βαθμούς.
Η Σοφία ανέβηκε τρεις φορές στο βάθρο σε ισάριθμα αγωνίσματα. Στα 1000μ. με χρόνο 3.39.01 τερμάτισε δεύτερη, στη σφαίρα με βολή 6,78μ κατετάγη τρίτη και στο ύψος με άλμα 1,35μ κατέλαβε την δεύτερη θέση.
Στους παμπαίδες την πρώτη θέση κατέκτησε ο Μυτιλήνης Βάιος του Πίνδαρου Θηβών με 280 βαθμούς, την δεύτερη θέση ο Σολωμός Νικόλαος του Πίνδαρου Θηβών με 275 βαθμούς και την τρίτη θέση ο Κουτούλης Χρήστος του Ευβοικού ΓΑΣ με 265 βαθμούς.
Ο Χασμπάλα Αλέξης με 235 βαθμούς κατετάγη 7ος ένα ασημένιο μετάλλιο στα 1000μ με χρόνο 3,21,00 . Ο Ρέτσας Γεώργιος με 190 βαθμούς κατετάγη 18ος και ο Δημάκης Ιάσωνας - Ευστάθιος 24ος με 155 βαθμούς (επί συνόλου 37 αθλητών).
 Συγχαρητήρια στους αθλητές και τις αθλήτριες για την προσπάθειά τους.
Ευχές και δύναμη στη συνέχεια για τα ρεκόρ και τις επιτυχίες!!!