Συνολικές προβολές σελίδας

Δευτέρα 18 Απριλίου 2016

Γερακιός και Παπαδημητρόπουλος στους πανελλήνιους αγώνες Παμπαίδων.

Σε διάφορες περιοχές και σε ομίλους ΕΑΣ ανά την επικράτεια διεξήχθη το Σαββατοκύριακο το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα της κατηγορίας παμπαίδων-παγκορασίδων Α΄.
Στο Σχηματάρι διεξήχθη την Κυριακή 17 Απριλίου το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα της κατηγορίας παμπαίδων-παγκορασίδων Α΄ ο 7ος όμιλος όπου έλαβαν  μέρος 39 σωματεία Ανατολικής Στερεάς Αττικής και Εύβοιας.
 Μετά την επιτυχία της Σοφίας Μπαλάκα στις παγκορασίδες Β', άλλες τρεις μεγάλες επιτυχίες ήρθαν να προστεθούν στο αθλητισμό της Αντίκυρας. Ο Γιώργος Γερακιός με βολή 42,98μ. κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο ακόντιο, ο Δήμος Παπαδημητρόπουλος με βολή 13,65μ κατέλαβε την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο στη σφαίρα και ο Κωνσταντίνος Σίδερης με άλμα 1,57μ στο ύψος, ανέβηκε κι αυτός στο δεύτερο σκαλοπάτι κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο.
 Ο Γιώργος Γερακιός κι ο Δήμος Παπαδημητρόπουλος με τις επιτυχίες τους, πέρασαν τα αντίστοιχα όρια που απαιτούνται από το Σ.Ε.Γ.Α.Σ. στο αγώνισμα που θα συμμετέχουν και θα δώσουν το παρόν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα.
Ο Νίκος Αιγινήτης αγωνίστηκε στα 150μ κατετάγη 9ος στη γενική κατάταξη με χρόνο 18,69 μεταξύ 35 αθλητών και για μία ανάσα (18,65) δεν πήρε το εισιτήριο για το πανελλήνιο πρωτάθλημα. Ο ίδιος αθλητής συμμετείχε επίσης στην ομάδα 4χ80 του ΑΚΟΛ όπου με χρόνο 39,55 κατέλαβε την 5η θέση και προκρίθηκε για το πανελλήνιο πρωτάθλημα.
 Στο πρωτάθλημα αυτό έλαβαν μέρος οι: ΧΑΣΠΑΛΑ ΑΛΕΞΗΣ στα 1000μ. τερμάτισε 13ος σε 26 αθλητές με χρόνο 3,14,10,   η ΜΠΑΛΑΚΑ ΣΟΦΙΑ στα 80μ. κατετάγη 21η σε 60 αθλήτριες με χρόνο 11,38 και στο ακόντιο  με βολή 22,00μ κατετάγη 5η σε 11 αθλήτριες και η ΣΙΑΜΠΑΝΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ στα 1000μ. κατετάγη 13η σε 21 αθλήτριες με χρόνο 3,41,94.
 Αξίζει να σημειώσουμε ότι η Σοφία, η Εφη και ο Αλέξης είναι γεννημένοι το 2003 και αγωνίζονται στη Β΄ κατηγορία παγκορασίδων και παμπαίδων αντίστοιχα.
Η ομάδα του Α.Κ.Ο.Λ. με τους προπονητές της  Π. Νίκα και Λ. Μαργαρίτη.
Τα πλήρη αποτελέσματα από τους ομίλους που ολοκλήρωσαν τους αγώνες αυτό το Σαββατοκύριακο μπορείτε να τα βρείτε ΕΔΩ 7ος Ομιλος ΠΠ 7ος Ομιλος ΠΚ ή να επισκεφθείτε από την ιστοσελίδα του ΣΕΓΑΣ το μενού «αγώνες-αποτελέσματα».